Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2019, 14:33

Boris Johnson sa stal terčom vtipov. Tvrdí, že hlasoval vo voľbách, ktoré uňho neboli

Bývalý minister zahraničia si za svoj omyl vyslúžil aj kritiku.

Boris Johnson sa stal terčom vtipov. Tvrdí, že hlasoval vo voľbách, ktoré uňho neboli
Zdroj: TASR/AP

Bývalý britský minister zahraničia a niekdajší starosta Londýna Boris Johnson sa stal terčom posmeškov užívateľov sociálnych sietí aj opozície, keď vo štvrtok večer na Twitteri napísal, že v miestnych voľbách hlasoval pre konzervatívcov.

​Problém je však v tom, že v britskej metropole, kde terajší poslanec žije, sa žiadne miestne voľby nekonali, píše dnes britská tlač.

Zdroj: Politwoops

​Johnson svoj tweet, v ktorom takisto vyzýval na účasť vo voľbách, veľmi rýchlo zmazal. Príspevok však zachytil web Politwoops, ktorý zaznamenáva tweety zmazané poslancami.

Johnsonovi poradcovia podľa denníka The Guardian tvrdia, že politik, zvolený za západolondýnsky obvod Uxbridge a West Ruislip, hlasoval mimo svoj volebný okrsok.

Zdroj z Johnsonovho okolia denníku povedal, že niekdajší šéf diplomacie a zástanca rázneho odchodu krajiny z EÚ volil neďaleko svojho druhého bydliska v meste Thame v juhovýchodnom Anglicku. Prečo však nevolil v mieste, ktoré zastupuje, vysvetliť nedokázal.

Podľa labouristického poslanca a jedného z hlavných zástancov zotrvania Spojeného kráľovstva v únii Davida Lammyho ukázal Johnsonov omyl, že konzervatívny politik je "chorobný klamár" a "nedá sa mu veriť jediné slovo".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.