Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2019, 13:54

Izraelský premiér nariadil pokračovať v útokoch na Pásmo Gazy

Izraelská armáda poslala na hranicu Pásma Gazy ďalšiu brigádu a podľa svojho hovorcu sa pripravuje na niekoľkodňové boje.

Izraelský premiér nariadil pokračovať v útokoch na Pásmo Gazy
Zdroj: Reuters

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes nariadil armáde pokračovať v útokoch na radiály z palestínskeho Pásma Gazy. Od soboty odtiaľ bolo na Izrael vypálených asi 400 rakiet. Nová vlna izraelsko-palestínskeho násilia si od piatku vyžiadala na palestínskej strane desať mŕtvych, na izraelskej jedného.

Izraelská armáda poslala na hranicu Pásma Gazy ďalšiu brigádu a podľa svojho hovorcu sa pripravuje na niekoľkodňové boje.

"Dnes ráno som nariadil IDF (armáde) pokračovať v masívnych útokoch na teroristov v Pásme Gazy. Prikázal som tiež posilniť jednotky v blízkosti Pásma Gazy tanky a oddiely delostrelectva a pechoty," oznámil Netanjahu vo vyhlásení, z ktorého citujú média.

Palestínski radikáli začali masívnu raketovú paľbu na Izrael v sobotu a pokračovali v nej aj dnes. V piatok pri protestoch na hranici pásma zahynuli štyria Palestínčania, od soboty potom ďalších šesť.

Medzi palestínskymi obeťami je podľa Palestínčanov aj tehotná žena a jej štrnásťmesačná dcéra. Izraelská armáda tvrdí, že ich nezabila izraelská zbraň, ale palestínska bomba, ktorá nedoletela k cieľu. V noci na dnes jedna z rakiet zasiahla dom v Aškelone a črepina zabila izraelského civilistu.

Izraelskí vojaci uvádzajú, že v odvetných útokoch cielia hlavne na odpaľovacie zariadenia rakiet a na ciele spojené s radikálnymi skupinami, ktoré pôsobia v Pásme Gazy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.