Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2019, 21:20

Všetci útočníci zo Srí Lanky sú zadržaní alebo mŕtvi, hlási polícia

Bezpečnostné zložky pri raziách zhabali materiál na výrobu výbušnín, ktorý chceli radikáli použiť ešte v budúcnosti.

Všetci útočníci zo Srí Lanky sú zadržaní alebo mŕtvi, hlási polícia
Zdroj: Reuters

Všetci, ktorí plánovali veľkonočné samovražedné útoky na Srí Lanke alebo ich priamo vykonali, boli buď zadržaní alebo sú mŕtvi. Podľa agentúry Reuters to dnes oznámil policajný šéf Candan Vikramaratne.

Zhabali materiál na výrobu výbušnín

Bezpečnostné zložky rovnako pri raziách zhabali materiál na výrobu výbušnín, ktorý chceli radikáli použiť ešte v budúcnosti.

Podľa srílanských úradov spáchalo veľkonočné samovražedné útoky na kostoly a hotely deväť islamistov, ktorí boli všetci domáceho pôvodu.

​Tak ako k ďalším veľkým teroristickým útokom vo svete sa aj k tým na Srí Lanke prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS), nepredložila pre to ale žiadne hodnoverné dôkazy.

Radikálny duchovný zahynul pri atentáte

Srílanské úrady vinia z masakry doteraz málo známu islamskú skupinu národný Tauhíd džamáate (NTJ), na čele ktorej stál miestny radikálny duchovný Zahrán Haším. Ten pri jednom z atentátov zahynul.

Bezpečnostné zložky zatkli v súvislosti s atentátmi vyše 150 ľudí, sú medzi nimi aj cudzinci zo Sýrie a Egypta. V krajine bolo po útokoch nasadených vyše 10-tisíc vojakov, ktorí vykonávali prehliadky a dohliadali na bezpečnosť u svätostánkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.