Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 21:35

Šefčovič letel s Trumpom na Air Force One, otvorili nový terminál na vývoz zemného plynu

​Projekt s názvom Cameron LNG má prispieť k vyššej energetickej bezpečnosti Európskej únie.

Šefčovič letel s Trumpom na Air Force One, otvorili nový terminál na vývoz zemného plynu
Zdroj: Facebook Maroša Šefčoviča

Podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič dnes v meste Hackberry v americkom štáte Louisiana otvoril spolu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom nový terminál na vývoz skvapalneného zemného plynu (LNG) do Európy. Prvé tankery s LNG by mali byť vypravené v druhej polovici tohto roka.

Šefčovič, ktorý do Washingtonu pricestoval v pondelok, sa spolu s Trumpom do Hackberry dopravil lietadlom amerického prezidenta známym ako Air Force One.

​Projekt s názvom Cameron LNG má prispieť k vyššej energetickej bezpečnosti Európskej únie.

"Veľmi si vážim pozvanie prezidenta Donalda Trumpa na cestu z Washingtonu do Louisiany, ako aj jeho veľkorysé privítanie na palube Air Force One. Mal som tak možnosť stráviť takmer celý deň s jeho tímom a zúčastniť na otvorenej debate k viacerým dôležitým temám. EÚ a USA sú spojencami a dnešným otvorením LNG terminálu v Louisiane sa otvára nová etapa v našej strategickej spolupráci - a to pre posilnenie energetickej bezpečnosti EÚ vrátane Slovenska," napísal Šefčovič na Facebooku.

V súčasnosti Únia dováža približne 72 bcm (miliárd kubických metrov) skvapalneného plynu. Vďaka novej infraštruktúre by však dokázala doviezť až 210 bcm, čo by pokrylo zhruba polovicu súčasnej spotreby plynu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.