Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2019, 07:23

Dráma v Moskve: V metre zostala uväznená tisícka ľudí

Evakuácia začala s oneskorením, posledných ľudí dostali z metra po štyroch hodinách.

Dráma v Moskve: V metre zostala uväznená tisícka ľudí
Zdroj: wikimedia.com

Cez tisíc ľudí zostalo v utorok večer uväznených v tuneli moskovského metra. Tri súpravy sa podľa moskovského rozhlasu z technických príčin zastavili medzi stanicami, evakuácia začala s oneskorením.

Bez informácií a čerstvého vzduchu zostalo podľa niektorých zdrojov až 1 200 cestujúcich, v každej zo súprav 300 až 400 ľudí. Kvôli stúpajúcej teplote starší ľudia podľa rozhlasu pociťovali nevoľnosť a kolabovali.

Podľa správy metra za krízovú situáciu mohla porucha elektrického rozvodu. Pokus odvliecť nepojazdné súpravy sa údajne nepodaril. Doprava do neskorých hodín obnovená nebola.

Agentúra Interfax napísala, že posledný cestujúci boli z tunela metra vyvedení po takmer štyroch hodinách. Lekársku pomoc údajne nikto nevyhľadal.

Metro je pre dvanásťmiliónovú ruskú metropolu kľúčovým dopravným prostriedkom, väčším nehodám sa doteraz vyhýbalo. Každodenne ho použije približne deväť miliónov cestujúcich.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.