Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2019, 18:01

Už vidím, ako sa črtá veľmi veľká obchodná dohoda, vyhlásil Trump pri odchode z Británie

Donald Trump zakončil svoju návštevu na ceremónii v meste Portsmouth, kde sa zišli svetoví lídri, aby si pripomenuli 75. výročie začiatku operácie Overlord.

Už vidím, ako sa črtá veľmi veľká obchodná dohoda, vyhlásil Trump pri odchode z Británie
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump v stredu ukončil trojdňovú oficiálnu návštevu Veľkej Británie a odletel do Írska, kde pristane na medzinárodnom letisku Shannon a následne sa stretne s tamojším premiérom Lea Varadkarom. Informovala o tom agentúra DPA.

Trump niekoľko hodín pred odchodom z Británie na Twitteri napísal, že v Spojenom kráľovstve sa mu "nemohlo dostať vrúcnejšieho prijatia", aké mal "od členov kráľovskej rodiny i ľudu".

​"Náš vzťah nikdy nebol lepší a ja už vidím, ako sa črtá veľmi veľká obchodná dohoda," napísal vo svojom príspevku.

Trump bol na oficiálnej návšteve v Spojenom kráľovstve od 3. do 5. júna, pričom sa stretol s členmi kráľovskej rodiny, odchádzajúcou premiérkou Theresou Mayovou i ďalšími politickými a inými lídrami.

Svoju návštevu zakončil v stredu na ceremónii v juhoanglickom meste Portsmouth, kde sa zišli svetoví lídri, aby si pripomenuli 75. výročie začiatku operácie Overlord, teda vylodenia spojeneckých vojsk vo francúzskej Normandii, ktoré sa považuje za jednu z prelomových udalostí druhej svetovej vojny.

Z Írska sa Trump už vo štvrtok presunie do Francúzska na oslavy 75. výročia operácie Overlord, pričom stretnúť by sa mal i s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.