Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2019, 10:15

Vrak potopenej lode premiestnia. Odvlečú ho na miesto, ktoré bude bezpečnejšie na vyzdvihnutie

Operácia si vyžaduje množstvo prípravy a času, a preto vyzdvihnutie lode nemožno očakávať v nadchádzajúcich dňoch.

Vrak potopenej lode premiestnia. Odvlečú ho na miesto, ktoré bude bezpečnejšie na vyzdvihnutie
Zdroj: Reuters

Vrak maďarskej vyhliadkovej lode, ktorá sa minulý týždeň v stredu v Budapešti potopila po zrážke s výletnou loďou, odvlečú pod vodou na bezpečnejšie miesto na jej vyzdvihnutie. Uviedol to vo štvrtok spravodajský portál BorsOnline.hu.

​Portál, ktorý bližšie nešpecifikoval zdroj tejto informácie, poznamenal, že realizácia operácia si vyžaduje množstvo prípravy a času, a preto vyzdvihnutie lode Hableány nemožno očakávať v nadchádzajúcich dňoch.

Polícia oznámila, že identifikovala dve ďalšie nájdené mŕtve telá Kórejčaniek, z ktorých jedno objavili v stredu pod Margitiným mostom v Budapešti a druhé v Stoličnobelehradskej župe pri obci Ercsi. Počet obetí nehody tak stúpol na najmenej 15.

​Medzinárodný tím záchranárov pátra na celom južnom úseku Dunaja v Maďarsku po ďalších 11 nezvestných juhokórejských turistoch a dvoch maďarských členoch posádky.

Po zrážke vyhliadkovej a výletnej lode 29. mája krátko po 21.00 h v Budapešti pod Margitiným mostom, po ktorej sa vyhliadková loď s 33 turistami a dvojčlennou posádkou v priebehu siedmich sekúnd potopila, zachránili z vôd rieky sedem ľudí.

Plávajúci žeriav Clark Ádám v stredu dorazil k prístavu predmestia hlavného mesta Újpest, kde zakotvil. K tomu, aby mohol priplávať na miesto potopeného vraku, je potrebné, aby hladina Dunaja klesla pod 420 cm.

V stredu hladina začala opäť mierne stúpať, napoludnie dosiahla 451 centimetrov. Vodohospodári očakávajú jej pokles až vo štvrtok popoludní. Kritickým bodom plavby k miestu nešťastia je Margitin most, pod ktorým musí žeriav preplávať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.