Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2019, 18:00

Je Černobyľ dnes ešte nebezpečný? Je tam radiácia ako v Bratislave, tvrdí organizátor zájazdov

  • V HNtelevízii sme sa rozprávali s Michalom Krajčírom, ktorý organizuje zájazdy do Černobyľu.
  • Aké pravidlá musia dodržiavať turisti? 
  • Ktoré miesta sú najväčším lákadlom?

Tragédiu z roku 1986 oživil seriál. Miesto Černobyľskej havárie láka stovky turistov, po úspechu seriálu ich bude pribúdať. Turisti tam chodia, aby zažili niečo netradičné.

„Chcú zistiť niečo o tejto udalosti, vidieť to a zažiť to naživo,“ vysvetľuje Michal Krajčír, šéf marketingu Chernobylwel.com, ktorý organizuje zájazdy na miesto havárie.

Najväčším lákadlom je priamo elektráreň, do priestorov ktorej sa už dnes dá ísť. Ďalej je to mesto Pripiať, ktoré bolo evakuované za tri hodiny. „Taká pikoška, ktorú ja vnímam ako bonus tej cesty je vojenský radar Duga, ktorý je obrovský, majestátna stavba. To je vec, ktorú poznajú len fajnšmekri, ktorí si o tom už niečo načítali.“

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.