Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2019, 15:16

Kapitán lode zo zrážky na Dunaji mal v apríli nehodu v Holandsku, ukazuje vyšetrovanie

Ukrajinec si podľa vyšetrovateľov po nehode na Dunaji vymazal z telefónu záznamy týkajúce sa nešťastia.

Kapitán lode zo zrážky na Dunaji mal v apríli nehodu v Holandsku, ukazuje vyšetrovanie
Zdroj: Reuters

Ukrajinský kapitán hotelovej lode, ktorá minulú stredu v centre Budapešti narazila do menšieho výletného plavidla, v apríli riadil loď, ktorá mala nehodu v Holandsku.

Dnes o tom podľa agentúry Reuters informovali maďarskí vyšetrovatelia. Pri nešťastí v Maďarsku zrejme zomrelo 28 zo 35 ľudí na palube.

Loď menom Morská panna (Hableány) sa minulú stredu večer prevrátila a potopila na Dunaji, keď do nej za zlého počasia narazila veľká hotelová loď Viking Sigyn.

Lodné nešťastie z minulého týždňa prežilo sedem ľudí, 15 mŕtvych bolo nájdených a ďalších 13 ľudí je nezvestných. S najväčšou pravdepodobnosťou však nikto z nich nehodu neprežil. Sú medzi nimi aj dvaja maďarskí členovia posádky.

Záchranári po celom toku Dunaja pátrajú po telách obetí. Vrak lode sa z rieky pre vysoký stav vody doteraz nepodarilo vytiahnuť.

Vyšetrovatelia dnes uviedli, že holandské úrady vyšetrujú, či kapitán lode Viking Sigyn nesie zodpovednosť za nehodu z tohtoročného 1. apríla v Holandsku.

Tento 64-ročný Ukrajinec, ktorý je od soboty vo väzbe, si tiež podľa vyšetrovateľov po nehode na Dunaji vymazal "zo svojho mobilného telefónu záznamy týkajúce sa nešťastia".

Muž je podozrivý z ohrozenia lodnej dopravy, za čo mu hrozí dva až osem rokov väzenia. Jeho obhajca uviedol, že kapitán je zdrvený z toho, čo sa stalo, neurobil však vraj nič zle.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.