Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2019, 17:56 Aktualizované dňa 10.06.2019 o 21:04

Poplach v Česku, zadržali 16-ročného mladíka. Tvrdí, že o streľbe na školách žartoval

Na sociálnych sieťach bola zachytená komunikácia, ktorá obsahovala informácie o útoku na niektorú zo škôl.

Poplach v Česku, zadržali 16-ročného mladíka. Tvrdí, že o streľbe na školách žartoval
Zdroj: MF DNES/Petr Lundák

vČeská polícia v pondelok varovala stredné a vysoké školy v Prahe pred možným útokom strelca, pretože policajti zachytili podozrivú komunikáciu na sociálnych sieťach, a nakoniec zistila, že školám sa vyhrážal 16-ročný mladík. Ten vyhlásil, že si všetko vymyslel. Informoval o tom portál Novinky.cz.

"Pražská polícia práve zistila totožnosť páchateľa, ktorý na Twitteri písal o hrozbe streľbou v školách v Prahe. Tvrdí, že išlo o žart. Ďakujem policajtom za výbornú prácu," napísal v pondelok takisto na Twitteri český minister vnútra Jan Hamáček.

Policajti neskôr dodali, že zadržali 16-ročného mladíka. "Policajtom sa priznal a uviedol, že si celú vec vymyslel," oznámili.

O prípade informoval popoludní ako prvý Deník N, ktorý sa odvolal na zdroj z polície. Ten tvrdil, že na sociálnych sieťach bola zachytená komunikácia, ktorá obsahovala informácie o útoku na niektorú zo škôl.

České Policajné prezídium na Twitteri vtedy uviedlo, že zaznamenalo vyhrážku streľbou na neurčených českých školách. "Prijali sme potrebné opatrenia, ktoré z taktických dôvodov nebudeme bližšie špecifikovať," dodalo policajné prezídium.

Medzi prijatými policajnými opatreniami bolo aj posilnenie výkonu služby v okolí dotknutých škôl a ich informovanie.

Školy podľa Deníka N zaviedli bezpečnostné opatrenia, čo potvrdil rektor Českej poľnohospodárskej univerzity Petr Sklenička i rektor Karlovej univerzity Tomáš Zima.

Spomínaný policajný zdroj v tom čase nekonkretizoval, akej školy sa vyhrážka týka, dodal portál Novinky.cz.

"Pristupujeme k týmto situáciám vždy s úplnou vážnosťou aj napriek tomu, že reálny základ väčšinou nemajú. Nastavené opatrenia sú teda skôr preventívne, akákoľvek panika určite nie je na mieste," uviedla ešte popoludní polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.