Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2019, 21:05 Aktualizované dňa 10.06.2019 o 22:34

Nehoda vrtuľníka na newyorskom Manhattane, hlásia jednu obeť

Náraz vrtuľníka otriasol celou budovou a spôsobil požiar, ktorý sa však podarilo medzičasom uhasiť.

Nehoda vrtuľníka na newyorskom Manhattane, hlásia jednu obeť
Zdroj: Reuters

Život jedného človeka si vyžiadala v pondelok havária v newyorskej štvrti Manhattan, kde sa vrtuľník zrútil na strechu výškovej budovy pravdepodobne pri pokuse o pristátie. S odvolaním sa na miestnych hasičov, políciu a ďalšie zdroje to uviedli tlačové agentúry AFP a DPA.

Náraz vrtuľníka otriasol celou budovou a spôsobil požiar, ktorý sa však podarilo medzičasom uhasiť. Hlásenie o udalosti v strednej časti Manhattanu dostal aj americký prezident Donald Trump, ktorý podľa vyhlásenia Bieleho domu sleduje situáciu.

Guvernér štátu New York Andrew Cuomo povedal novinárom, že došlo k "obetiam" na palube vrtuľníka, čím chcel zrejme naznačiť, že usmrtenou osobou je pilot. Dodal, že nikto v budove na manhattanskej Siedmej avenue neutrpel zranenia.

"Na základe predbežných informácií vrtuľník uskutočňoval vynútené či núdzové pristátie, alebo z nejakého dôvodu pristál na streche budovy. Ľudia, ktorí boli vnútri, hovorili, že cítili otrasy budovy," opísal situáciu Cuomo. V čase nárazu bolo v New Yorku nepriaznivé, daždivé počasie a vrcholy mrakodrapov boli zahalené oblakmi.

Newyorský hasičský zbor vyzýval verejnosť, aby sa vyhýbala okoliu miesta havárie, kde zasahujú početné jednotky pohotovostných zložiek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.