Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2019, 07:52

Facebook vyriešil výpadky na svojich platformách. Otázne ostáva odškodnenie klientov

Facebook uviedol, že problém sa spustil pri bežnej údržbe.

Facebook vyriešil výpadky na svojich platformách. Otázne ostáva odškodnenie klientov
Zdroj: Reuters

Facebooku sa podarilo vyriešiť problém s nahrávaním alebo odosielaním mediálnych súborov, ktorý sa objavil pri jeho aplikáciach a platformách.

Oznámila to spoločnosť vo vyhlásení. V stredu mnoho užívateľov po celom svete, vrátane Slovenskej republiky, nemohlo posielať a dostávať obrázky, videá alebo iné súbory cez platformy sociálnej siete, vrátane Instagramu a WhatsAppu.

Facebook uviedol, že problém sa spustil pri bežnej údržbe. Na mape zostavenej serverom sledujúcim výpadky Downdetector.com bolo vidieť, že problémy sa objavili hlavne v časti Európy a Spojených štátov.

Facebook získava denne desiatky miliónov dolárov z reklamy. Firma odmietla odpovedať na otázku, či odškodní podnikateľov. Pri podobnom incidente v marci firma uviedla, že zváži odškodnenie inzerentov za straty spôsobené výpadkom.

"Zdá sa, že narušenie je spojené s vnútornou infraštruktúrou alebo problémom aplikácie," uviedla firma monitorujúca celosvetovú internetovú prevádzku ThousandEyes.

Čiastočný výpadok zaskočil užívateľov najväčšej sociálnej siete na svete. Mnoho z nich si na výpadok sťažovalo na twitteri. Problémy s Instagramov hlásilo viac ako 14-tisíc používateľov, viac než 7500 si ich sťažovalo na problémy s facebookom a 1600 na WhatsApp, dodal Downdetector.

Tento rok v marci postihol spoločnosť Facebook jeden z najdlhších výpadkov v jej histórii. Užívatelia po celom svete vtedy mali problémy s pripájaním k službám firmy viac ako 24 hodín. Facebook prevádzkuje najväčšiu internetovú sociálnu sieť na svete.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.