Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2019, 09:44

V ruskej ponorke, kde vypukol požiar, bol jadrový reaktor, potvrdila Moskva

Pri požiari ponorky zahynulo 14 ľudí.

V ruskej ponorke, kde vypukol požiar, bol jadrový reaktor, potvrdila Moskva
Zdroj: Reuters

Ruský minister obrany Sergej Šojgu prvýkrát oficiálne potvrdil, že v hlbinnom plavidle, kde v pondelok vypukol požiar, bol jadrový reaktor, ktorý však nebol poškodený.

Podľa tlačových agentúr prezidentovi Vladimirovi Putinovi tiež oznámil, že hlavnou príčinou nešťastia, ktoré si vyžiadalo 14 mŕtvych, bol požiar, ktorý vypukol v akumulátorovej sekcii.

"Jadrové energetické zariadenie v danom aparáte (ponorke) bolo úplne izolované a opustené" a posádka navyše urobila "všetky potrebné opatrenia na jeho ochranu. Vďaka tomu je zariadenie plne funkčné," citovala agentúra TASS oznámenie ministra, ktoré bolo zverejnené na internetových stránkach Kremľa.

Minister tiež informoval, že hlavnou príčinou udalosti bol požiar v akumulátorovej sekcii, ktorý sa potom v určitej miere rozšíril.

Plavidlo je však podľa neho opraviteľné. "Prvé posúdenie - oprava je možná. V našom prípade nielen možná, ale povinná," vyhlásil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.