Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2019, 07:41

Trumpova exekutíva je unikátne nešikovná, vyhlásil britský veľvyslanec v USA

Britský veľvyslanec napísal, že "podlý boj zblízka a chaos" v Bielom dome, o ktorom sa toľko píše v Spojených štátoch a Trump to vyvracia ako falošné správy, je vo veľkej miere pravdou.

Trumpova exekutíva je unikátne nešikovná, vyhlásil britský veľvyslanec v USA
Zdroj: Reuters

Podľa uniknutých diplomatických poznámok zverejnených v nedeľnom vydaní britského denníka Daily Mail označil britský veľvyslanec v USA amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho administratívu za "nešikovnú" a "unikátne nefunkčnú".

Agentúra AFP citujúc denník uviedla, že veľvyslanec Kim Darroch údajne v poznámkach napísal, že Trump by mohol "padnúť a spáliť sa" a skončiť v prezidentskom úrade s potupou.

"Naozaj neveríme, že by sa táto administratíva mohla stať podstatne normálnejšou, menej nefunkčnou, menej nepredvídateľnou, menej rozštiepenou na frakcie, menej diplomaticky neohrabanou a nešikovnou," napísal Darroch v jednej zo svojich depeší, ktoré posielal do Británie.

Darroch vo svojich najodsudzujúcejších komentároch opísal Trumpa, ktorý bol počas štátnej návštevy Británie minulý mesiac prijatý kráľovnou Alžbetou II, ako "neistého" a "nekompetentného".

Veľvyslanec podľa denníka napísal, že "podlý boj zblízka a chaos" v Bielom dome, o ktorom sa toľko píše v Spojených štátoch a Trump to vyvracia ako falošné správy, je vo veľkej miere pravdou.

Darroch je jedným z najskúsenejších britských diplomatov, ktorý bol vyslaný do Washingtonu v januári 2016, predtým, ako Trump vyhral prezidentské voľby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.