Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.07.2019, 00:00

Čínski turisti objavujú Európu. Na Slovensko však zabúdajú

Druhej najľudnatejšej krajine sveta výrazne vzrástla chuť spoznávať starý kontinent – počet turistov sa začiatkom roka zvýšil takmer o pätinu.

Čínski turisti objavujú Európu. Na Slovensko však zabúdajú
Zdroj: Reuters

Sú veľmi hrdí a citliví na svoju národnú identitu. Keďže majú obavy z jazykovej bariéry, cestujú najmä v organizovaných skupinách. Majú radi luxus a nakupujú darčeky nielen pre seba, ale pre široký okruh rodiny a priateľov. Takto opisuje čínskych turistov analýza turistického ruchu z dielne ministerstva dopravy.


Práve Číne, ktorá je druhou najväčšou ekonomikou a zároveň najľudnatejšou krajinou sveta, výrazne rastie chuť spoznávať Európu. Ukazujú to posledné dáta Medzinárodnej turistickej organizácie, podľa ktorej prišlo na starý kontinent za prvé tri mesiace tohto roka o 17 percent viac čínskych turistov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.