Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.07.2019, 17:43

Čaputová sa stretla s Orbánom, vyzdvihli význam Vyšehradskej štvorky

Viktor Orbán na schôdzke ocenil, že jedna z prvých zahraničných ciest Zuzany Čaputovej po nástupe do funkcie viedla práve do Maďarska.

Čaputová sa stretla s Orbánom, vyzdvihli význam Vyšehradskej štvorky
Zdroj: TASR

Význam spolupráce Vyšehradskej štvorky vyzdvihli vo štvrtok v Budapešti slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, informovala o tom agentúra MTI.

Premiér na schôdzke, ktorá sa konala po rokovaní s prezidentom Jánosom Áderom, ocenil, že jedna z prvých zahraničných ciest slovenskej hlavy štátu po nástupe do funkcie viedla práve do Maďarska.

Orbán zdôraznil, že maďarsko-slovenské vzťahy sa od roku 2010 postupne zlepšujú a že tieto krajiny dosiahli spolu vynikajúce výsledky.

Orbán sa s Čaputovou zhodli v tom, že vyšehradská spolupráca je strategickou záležitosťou pre strednú Európu, a to najmä v terajších časoch, keď sa v Európskej únii diskutuje o najdôležitejších otázkach budúcnosti kontinentu, citovala MTI Orbánovho hovorcu Bertalana Havasiho.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.