Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 19:32

NBC zverejnila video, kde Trump hostí obvineného miliardára Epsteina

  • Televízia NBC našla video z roku 1992, na ktorom Trump hostí Epsteina vo svojom floridskom sídle Mar-a-Lago a očividne sa s ním rozpráva o pôvabe prítomných žien.
  • Jeffrey Epstein bol už v roku 2008 v rámci dohody s obžalobou odsúdený za sexuálne zneužívanie na 18 mesiacov.
Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že s finančníkom Jeffreyom Epsteinom, ktorého čaká súd kvôli sexuálnemu zneužívaniu maloletých dievčat, žiadni kamaráti neboli.

Video s Epsteinom

Televízia NBC ale vo svojom archíve našla video z roku 1992, na ktorom Trump hostí Epsteina vo svojom floridskom sídle Mar-a-Lago a očividne sa s ním rozpráva o pôvabe prítomných žien.

"Poznal som ho ako každý v Palm Beach," povedal pred týždňom Trump o Epsteinovi s odkazom na mesto Palm Beach, kde sa nachádzajú Trumpova aj Epsteinova rezidencia.

"Jeho fanúšik som nebol," dodal prezident. Už počas prezidentskej kandidatúry v roku 2016 čelil kritike, že sa s Epsteinom kamarátil.

Trumpov právny zástupca Alan Garten to vtedy odmietol a vyhlásil, že žiadne priateľstvo to nebolo. V roku 2002 ale Trump v rozhovore pre magazín New York vyhlásil, že Epsteina pozná 15 rokov a že je to vynikajúci človek.

"Je s ním veľa zábavy. Tiež sa hovorí, že má rád krásne ženy ako ja," povedal vtedy Trump s odkazom na to, že tieto ženy sú mladé.

Na videu z novembra 1992, ktoré NBC našla vo svojom archíve, Trump v Mar-a-Lago víta Epsteina. Spolu potom hovoria a sledujú tancujúce dievčatá. V jednom okamihu sa Trump k Epsteinovi nakloní, ukazuje na parket k ženám a niečo mu oznamuje.

Životný štýl čerstvo rozvedeného Trumpa

"Pozri na ňu, na tú vzadu. Tá je sexi," povedal podľa NBC Trump Epsteinovi. Televízia poznamenala, že je ťažké určiť, čo si presne hovoria, ale týmto citátom si je istá.

Obsah pokračovania rozhovoru, po ktorom ide Epstein so smiechom do kolien, už televízia nespresnila. Trump tiež Epsteina upozornil na kamery a povedal mu, že to je NBC.

Tá v Mar-a-Lago natáčala reláciu o životnom štýle vtedy čerstvo rozvedeného Trumpa, ktorý si do rezidencie pozval tím roztlieskavačiek tímu Buffalo Bills.

Epstein, ktorý sa okrem Trumpa stretával aj s niekdajším demokratickým prezidentom Billom Clintonom či britským princom Andrewom, bol už v roku 2008 v rámci dohody s obžalobou odsúdený za sexuálne zneužívanie na 18 mesiacov.

Odpykal si z nich 13 mesiacov s tým, že mohol vo dne pracovať vo svojej kancelárii a vo väznici len prespávať. Floridským prokurátorom bol Alexander Acosta, ktorý v Trumpovej vláde zastával funkciu ministra práce.

Minulý týždeň Acosta v reakcii na Epsteinov prípad rezignoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.