Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2019, 08:36

Nemecko zvyšuje bezpečnostné opatrenia. Reichstag bude chrániť priekopa

Bude vymedzovať bezpečnostnú zónu pred priečelím budovy, v ktorej zasadajú poslanci Spolkového snemu.

Nemecko zvyšuje bezpečnostné opatrenia. Reichstag bude chrániť priekopa
Zdroj: TASR

Pred historickou budovou Ríšskeho snemu v Berlíne vznikne desať metrov široká a 2,50 metra hlboká bezpečnostná priekopa s plotom po stranách. Bude vymedzovať bezpečnostnú zónu pred priečelím budovy, v ktorej zasadajú poslanci Spolkového snemu.

Bezpečnostná zóna s priekopou má byť súčasťou zvýšených bezpečnostných opatrení okolo budov Spolkového snemu.

Návrh podľa agentúry DPA pochádza od takzvanej rady starších Spolkového snemu, v ktorej sú zastúpení šéfovia jednotlivých frakcií a predseda snemu. Zatiaľ nie je jasné, kedy začnú stavebné práce.

Nový bezpečnostný koncept v sebe zahŕňa aj zámer vybudovať nové návštevnícke centrum za 150 miliónov eur vedľa Ríšskeho snemu.

Odtiaľ majú byť návštevníci po bezpečnostnej kontrole privedení tunelom priamo pred hlavnou portál budovy.

V súčasnosti sa bezpečnostné kontroly vykonávajú v provizórnych objektoch pred parlamentom a zóna okolo hlavného priečelia je obohnaná kovovými zátarasmi.

Modernú presklenú kupolu Ríšskeho snemu ročne navštívia na tri milióny ľudí, a ide tak o jeden z najväčších turistických magnetov nemeckej metropoly.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.