Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2019, 14:45

VIDEO: "Najhorší pochod v dejinách vzpriamenej chôdze." Belgickí kadeti sa stali terčom vtipov

Pochodovať na prehliadke nie je nič ľahké, zvlášť keď si pochod natáčajú tisíce ľudí na mobily.

VIDEO: "Najhorší pochod v dejinách vzpriamenej chôdze." Belgickí kadeti sa stali terčom vtipov
Zdroj: Youtube

Štipľavé komentáre vyvolali na internete zábery kadetov belgickej armády, ktorí na slávnostnej prehliadke v Bruseli úplne vypadli z rytmu. Vtipkári sa pýtali, či "Belgicko je už pripravené na tretiu svetovú" alebo či ide o nový typ špeciálnych síl, ktorý má nepriateľov zničiť smiechom či nepredvídateľnosťou svojho pohybu.

"Zastaviť, stáť! Belgickí kadeti predviedli najhorší pochod v dejinách vzpriamenej chôdze," usúdil americký portál Military Times.

Ironicky sa pýtal, či tieto "vizuálne urážlivé kŕče" predstavujú vôbec prvé krôčiky kadetov alebo snáď Belgicko vyčerpala všetku zásobu ľudských bytostí a nejako muselo preklenúť prázdno v tejto časti prehliadky. "V dejinách už stačilo ďaleko menej k obvineniu zo zrady," dodal komentátor, bývalý námorný pešiak.

"Kdeže, nie je to ani žart, ani fake, ani scéna z filmovej komédie," okomentovala pochod kadetov poľská televízia TVN 24. "Overili sme to a nahrávka zodpovedá skutočnosti. Ale hrdinovia záberov nie sú vojaci," dodala.

Podľa belgického ministerstva obrany ide o mladých dobrovoľníkov vo veku 16 až 18 rokov, ktorí sa na službu v uniforme ešte len chystajú. Navyše pochodovať na prehliadke nie je nič ľahké, zvlášť keď si pochod natáčajú tisíce ľudí na mobily. Ale chyby nerobia len tí, čo nerobia vôbec nič.

"Zo začiatku nám to išlo dobre, ale potom, čo sme prešli okolo kráľa a hudba zosilnela, veliteľ zmenil tempo, a tak sme vypadli z rytmu," pripustil jeden z kadetov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.