Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2019, 11:10

Trump uvažuje o označení Antify za teroristickú organizáciu

Rezolúciu vyzývajúcu na označenie Antify za teroristickú organizáciu predložili v polovici júla republikánski senátori Ted Cruz a Bill Cassidy.

Donald Trump
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump uvažuje o označení ultraľavicovej skupiny Antifa za teroristickú organizáciu.

"Uvažuje sa o vyhlásení Antify - radikálnych ľavicových šialencov, ktorí udierajú ľudí (a to len nebojovníkov) do hláv bejzbalovými palicami - za závažnú teroristickú organizáciu (spolu s MS-13 a ďalšími)," napísal Trump v noci na nedeľu na sociálnej sieti Twitter.

"Zľahčilo by to polícii vykonávať svoju prácu," tweetoval ďalej šéf Bieleho domu.

Trump už viackrát kritizoval túto ultraľavicovú organizáciu - napríklad nedávno na zhromaždení v Severnej Karolíne nazval jej členov "chorými, zlými ľuďmi", poznamenáva agentúra DPA.

Rezolúciu vyzývajúcu na označenie Antify za teroristickú organizáciu predložili v polovici júla republikánski senátori Ted Cruz a Bill Cassidy. Senátori opísali členov tohto hnutia ako "teroristov, maskovaných násilníkov a surovcov, ktorí 'bojujú proti fašizmu' skutočným fašizmom".

Ako príklad svojho tvrdenia použili Cruz a Cassidy útok na konzervatívneho novinára Andyho Ngoa na demonštrácii v oregonskom meste Portland z konca júna, na ktorej sa zrazili ľavicoví a pravicoví demonštranti.

Organizácia MS-13, ktorú Trump vo svojom tweete spomenul jedným dychom s Antifou, je skratka pre medzinárodný zločinecký gang Mara Salvatrucha, pôsobiaci predovšetkým v Spojených štátoch, Salvádore a Hondurase.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.