Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.07.2019, 13:11

Ruské vojenské námorníctvo v tomto roku dostane 15 nových plavidiel, oznámil Putin

Vladimir Putin zdôraznil, že dochádza k modernizácii námorného letectva a pobrežných vojsk.

Ruské vojenské námorníctvo v tomto roku dostane 15 nových plavidiel, oznámil Putin
Zdroj: Reuters

Ruské vojenské námorníctvo by malo v roku 2019 dostať 15 nových lodí a člnov.

V nedeľu to počas námornej prehliadky, ktorá sa pri príležitosti Dňa vojenského námorníctva Ruskej federácie konala vo vodách Petrohradu, vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin. Informovali o tom agentúry AP a Interfax.

Putin vo svojom príhovore zdôraznil, že dochádza jednak k modernizácii námorného letectva a pobrežných vojsk ruského námorníctva, ako aj k obnove infraštruktúry námorných základní a opätovnému zavedeniu plavieb okolo sveta, píše Interfax.

Námornej prehliadky - najväčšej za posledné roky - sa podľa AP zúčastnilo 43 lodí a ponoriek, ako aj štyritisíc príslušníkov ozbrojených síl.

Ruský prezident trávi víkend mimo Moskvy, kde v sobotu tisíce demonštrantov požadovali zaregistrovanie opozičných kandidátov, ktorým by kvôli údajným "nezrovnalostiam" na podpisových hárkoch nemala byť povolená účasť vo voľbách do moskovskej mestskej dumy.

Ruské bezpečnostné zložky zadržali v súvislosti s nepovolenou demonštráciou vyše 1 400 osôb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.