Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2019, 13:41

Nemecký rekord. Colníci v Hamburgu našli štyri a pol tony kokaínu

Takéto množstvo drogy by sa na čiernom trhu dalo predať za miliardu.

Nemecký rekord. Colníci v Hamburgu našli štyri a pol tony kokaínu
Zdroj: Reuters

Nemeckí colníci zachytili na kontajnerovrj lode v Hamburgu rekordné množstvo kokaínu. Štyri a pol tony drogy sa ukrývalo v 211 športových taškách. Na čiernom trhu by sa dalo toto množstvo predať za približne jednu miliardu eur , uviedol v piatok colný úrad v Hamburgu.

Podľa hamburských colníkov ide o "enormné množstvo" a v Nemecku doteraz vôbec najväčší objem jednotlivo zaisteného kokaínu. Drogy zhabané už pred dvoma týždňami experti za rozsiahlych bezpečnostných opatrení zničili na prísne utajovanom mieste.

Hamburským colníkom sa tak podarilo zasadiť citeľný úder medzinárodným priekupníkom s omamnými látkami. Drogu odhalili po rádioanalýze v podozrivom kontajneri z uruguajského Montevidea. Kontajner smeroval do Antverp v Belgicku.

Keď colníci kontajner, ktorý mal podľa dopravcu obsahovať sójové bôby, otvorili, uvideli najskôr veľké množstvo čiernych športových tašiek. V nich potom našli cez 4 200 balíčkov naprataných kokaínom.

Už v rokoch 2017 a 2018 sa hamburgským colníkom podarilo pri troch záchytoch zabezpečiť dohromady približne 3,8 tony kokaínu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.