Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2019, 11:33

Polícia v Texase naznačila, že streľba pri hranici s Mexikom mohla byť rasovo motivovaná

Podozrivý mal napísať manifest, v ktorom obhajuje belošské nacionalistické a rasistické názory.

Polícia v Texase naznačila, že streľba pri hranici s Mexikom mohla byť rasovo motivovaná
Zdroj: Reuters

Muž podozrivý zo zabitia 20 ľudí a spôsobenia zranení u ďalších 26 pri sobotňajšej streľbe v nákupnom centre v texaskom meste El Paso môže čeliť obvineniu zo spáchania zločinu z nenávisti, ako aj obvineniu z vraždy. Informovali o tom v nedeľu svetové agentúry a americké médiá.

​Dvadsaťjedenročného belošského útočníka zadržali krátko po streľbe. Polícia uviedla, že podozrivého spája so zločinom z nenávisti na základe dokumentu, o ktorom predpokladajú, že ho mohol napísať.

Štvorstranný manifest zverejnený na internete krátko pred streľbou obhajuje belošské nacionalistické a rasistické názory.

Zameriava sa na prisťahovalcov a Hispáncov, obviňuje imigrantov a prvú generáciu Američanov zo získania pracovných miest a zmiešania americkej kultúry.

"Manifest, ktorý máme od tohto jednotlivca, naznačuje, že do istej miery má spojitosť s potenciálnym zločinom z nenávisti," povedal pred novinármi šéf polície v El Paso Greg Allen.

Ozbrojený muž v sobotu spustil streľbu v nákupnom centre Walmart, ktoré sa nachádza v meste El Paso ležiacom pri hraniciach s Mexikom.

V nákupnom centre sa v tom čase nachádzalo približne 1000 až 3000 ľudí. Strelca údajne identifikovali ako Patricka Crusiusa.

Polícia jeho meno zatiaľ oficiálne nezverejnila, ale potvrdila, že muž pochádza z Dallasu.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador uviedol, že medzi 20 potvrdenými obeťami sobotňajšej streľby sú aj traja Mexičania.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.