Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 21:37

Pri Miškovci išli proti sebe dva IC vlaky, včas ich zastavili

Maďarské železnice uviedli, že vzdialenosť medzi zastavenými vlakmi bola pôvodne tisíc metrov a že priame nebezpečenstvo nehrozilo.

Ilustračná snímka
Zdroj: TASR

Pre zle nastavenú výhybku museli v piatok popoludní zastaviť dva proti sebe idúce vlaky InterCity (IC) pri Miškovci na severovýchode Maďarska, informoval spravodajský server Index.hu.

Podľa portálu špecializujúceho sa na železničnú dopravu iho.hu vlaky pri stanici Hort-Csány zastavili od seba vo vzdialenosti menej ako 200 metrov.

IC Rózsa prichádzajúci od Hatvanu a smerujúci cez Miškovec do Nyíregyháze pomaly vychádzal zo stanice, keď rušňovodič zistil, že koľajová výhybka je zle nastavená, preto vlak okamžite zastavil.

IC Borsod prichádzajúci od Miškovca a smerujúci do Hatvanu zastavili tisíc metrov pred stanicou.

Maďarské železnice pre Index.hu ale uviedli, že vzdialenosť medzi zastavenými vlakmi bola pôvodne tisíc metrov a že priame nebezpečenstvo nehrozilo.

IC Borsod až neskôr potiahli bližšie k druhej vlakovej súprave, kde cestujúci z neho mohli bezpečnejšie presadnúť na autobusy.

Vlakovú dopravu v úseku Hatvan-Hort-Csány-Vámosgyörk až do večerných hodín prerušili, pretože prípad začala vyšetrovať polícia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.