Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2019, 15:40

V Kanade sa zrútilo 30 kabínok lanovky. Niekto mal úmyselne narezať lano

Lano bolo pred nehodou v dobrom technickom stave.

V Kanade sa zrútilo 30 kabínok lanovky. Niekto mal úmyselne narezať lano
Zdroj: Kanadská kráľovská jazdná polícia (RCMP)

Všetkých 30 kabínok lanovky Sea-to-Sky nachádzajúcej sa pri mestečku Squamish v západokanadskej provincii Britská Kolumbia sa v sobotu zrútilo na zalesnený svah. Stalo sa tak po tom, ako niekto narezal dvojkilometrové nosné lano, informovala v nedeľu agentúra AFP.

Pri incidente nebol podľa polície nikto zranený, keďže lanovka bola v tom čase mimo prevádzky.

Prevádzkovateľ lanovky v tlačovej správe oznámil, že zrútenie kabínok bolo hlásené o 04.30 h miestneho času. Konštatoval, že lano s priemerom 55 milimetrov bolo vo veľmi dobrom stave a krátko pred nehodou sa skončila údržba lanovky. Tá bude teraz zatvorená na neurčito.

"Predpokladáme, že kábel bol prerezaný a že ide o úmyselný vandalizmus," uviedla hovorkyňa Kráľovskej kanadskej jazdnej polície (RCMP) Kara Trianceová. Polícia dúfa, že pri vyšetrovaní jej pomôžu výpovede turistov alebo kempujúcich.

Lanovka Sea to Sky je obľúbenou turistickou atrakciou v Britskej Kolumbii a dokáže prepraviť až 240 osôb naraz. Cesta z údolnej stanice na vrchol vo výške 885 metrov nad morom trvá približne desať minút. Z kabínok sa ponúka výhľad na zátoky kanadského tichomorského pobrežia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.