Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2019, 17:46

Asadova armáda podnikla nálety na severozápade Sýrie, zomrelo pri nich 20 civilistov

Sýrska armáda a jej spojenec Rusko vedú v oblasti od apríla ofenzívu, ktorej cieľom je dobyť poslednú baštu odporcov prezidenta Assadom.

Asadova armáda podnikla nálety na severozápade Sýrie, zomrelo pri nich 20 civilistov
Zdroj: Reuters

Pri náletoch v severozápadnej Sýrii, ktorú kontrolujú povstalci, zomreli za posledné dva dni dve desiatky civilistov, vrátane 11 detí. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na exilovú Sýrsku organizáciu pre ľudské práva (SOHR) a miestnych aktivistov.

Sýrska armáda a jej spojenec Rusko vedú v oblasti od apríla ofenzívu, ktorej cieľom je dobyť poslednú baštu odporcov prezidenta Asadom.

Dnes ráno pri leteckom útoku zomrela v dedine Dejr žena a šesť jej detí, informovala SOHR.

V piatok prišlo o život pri nálete v dedine Has 13 ľudí, medzi ktorými bola jedna tehotná žena, uviedla taktiež SOHR a ďalej miestni aktivisti.

"Bombardujú mesta i predmestia a snažia sa ľudí donútiť, aby (z oblasti) odišli," konštatoval šéf SOHR Rami Abdar Rahmán.

OSN od začiatku bojov na severozápade Sýrie upozorňuje, že sú ohrozené milióny civilistov a že od apríla ich prišlo o život 500. Podľa Zväzu zdravotníckych a pomocných organizácií (UOSSM), ktorý v oblasti poskytuje zdravotnú pomoc, tu počas ofenzívy vládne alebo ruské sily zabili cez 730 civilistov.

Moskva a Damask tvrdia, že ich sily nemieria na civilistov a sústreďujú sa na členov islamistického frontu An-Nusrat, teraz známeho pod názvom Haját Tahrír aš-Sam (HTS).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.