Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2019, 11:54

Migračný pôvod má v Nemecku rekordné množstvo ľudí, každý štvrtý obyvateľ má korene v zahraničí

Za človeka s migračnými koreňmi je považovaný ten, kto sa buď sám, alebo aspoň jeden jeho rodič nenarodil ako nemecký štátny príslušník.

Migračný pôvod má v Nemecku rekordné množstvo ľudí, každý štvrtý obyvateľ má korene v zahraničí
Zdroj: Reuters

Každý štvrtý obyvateľ Nemecka (25,5 percenta) má korene v zahraničí. Počet ľudí s migračným pôvodom za minulý rok vzrástol na rekordných takmer 21 miliónov, čo je v porovnaní s rokom 2017 nárast o 2,5 percenta.

Vyplýva to z dnes zverejnených dát nemeckého štatistického úradu.

Za človeka s migračnými koreňmi je na základe metodiky úradu považovaný ten, kto sa buď sám, alebo aspoň jeden jeho rodič nenarodil ako nemecký štátny príslušník.

Údaje ďalej ukazujú, že viac ako polovica (52 percent) z tejto skupiny obyvateľov vlastní nemecký pas a 48 percent sú cudzinci.

Podľa štatistického úradu sa necelých 14 miliónov osôb s migračným pôvodom v Nemecku nenarodilo a prisťahovalo sa do neho až v priebehu života.

Z nich takmer každý druhý uviedol pre príchod do Nemecka rodinné dôvody, každý piaty potom prišiel za prácou. Pre 15 percent bol hlavnou príčinou útek z krajiny pôvodu a snaha získať v Nemecku azyl.

Prisťahovalci, ktorí do Nemecka prišli z rodinných dôvodov, pochádzali zo 72 percent z Európy, v prípade migrácie za prácou to bolo dokonca 85 percent.

Takmer polovica (47 percent) všetkých imigrantov z dôvodu úteku a azylu prišla z krajín Blízkeho východu. Tí, ktorí sú v Nemecku zaregistrovaní kvôli štúdiu či vzdelávaniu, pochádza zo 40 percent z Európy a 38 percent z Ázie.

Podľa aktuálnych štatistík má Nemecko v súčasnosti vyše 83 miliónov obyvateľov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.