Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2019, 21:09

Začal sa summit krajín G7, demonštranti sa dostali do konfliktu s policajtmi

Demonštranti hádzali podľa svedectva novinára agentúry DPA kamene na policajtov, ktorí blokovali vstup na most v meste Bayonne.

Začal sa summit krajín G7, demonštranti sa dostali do konfliktu s policajtmi
Zdroj: Reuters

K zrážkam niekoľkých stoviek demonštrantov s príslušníkmi bezpečnostných zložiek došlo v sobotu v meste Bayonne neďaleko dejiska summitu krajín G7.

Ten sa bude až do pondelka konať vo francúzskom kúpeľnom meste Biarritz. Informovala o tom agentúra DPA.

Demonštranti hádzali podľa svedectva novinára agentúry DPA kamene na policajtov, ktorí blokovali vstup na most v meste Bayonne. Príslušníci bezpečnostných zložiek odpovedali použitím slzotvorného plynu a vodného dela.

K zrážkam došlo len krátko po tom, ako sa summit lídrov hlavných západných mocností a Japonska začal. Ešte pred tým prebehla bez väčších incidentov omnoho väčšia akcia protestu, na ktorej sa podľa organizátorov zúčastnilo až 15-tisíc ľudí.

Francúzske úrady zakázali v čase konania summitu vstup na väčšinu územia Biarritzu, ktorý sa však netýka obyvateľov mesta a osôb tam zamestnaných.

Do prímorského letoviska na juhozápade francúzska bolo nasadených 13.200 príslušníkov polície a žandarmérie spolu aj s dodatočnými prokurátormi. Francúzsky minister vnútra Christophe Castaner varoval v súvislosti so summitom, že úrady nebudú tolerovať žiadne nepokoje.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.