Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.08.2019, 08:05

Kim dozeral na skúšku veľkorozmerného odpaľovača rakiet. Je to úžasná zbraň, vyhlásil

Severokórejský vodca povedal, že krajina musí pokračovať v zrýchľovaní vývoja zbraní kvôli rozhodne frustrujúcim a stále rastúcim vojenským hrozbám a ofenzívnemu tlaku nepriateľských síl.

Kim dozeral na skúšku veľkorozmerného odpaľovača rakiet. Je to úžasná zbraň, vyhlásil
Zdroj: Reuters

Severokórejský vodca Kim Čong-un dohliadal na testovaciu streľbu veľkorozmerného odpaľovača rakiet, uviedli severokórejské štátne médiá v nedeľu, deň po tom ako KĽDR vystrelila dve balistické rakety krátkeho doletu. Informáciu priniesla agentúra AFP.

Kim vyhlásil, že novo vyvinutý raketový systém je "úžasná zbraň", uviedla severokórejská tlačová agentúra KCNA.

Severokórejský vodca skonštatoval, že krajina musí pokračovať v zrýchľovaní vývoja zbraní kvôli "rozhodne frustrujúcim a stále rastúcim vojenským hrozbám a ofenzívnemu tlaku nepriateľských síl," dodala agentúra KCNA.

Juhokórejská armáda vyhlásila, že dva projektily, ktoré v sobotu vystrelila do mora Severná Kórea, boli pravdepodobne balistické rakety s krátkym doletom. Severokórejské štátne médiá však uviedli, že išlo o skúšku "veľkorozmerného raketometu".

Podľa zboru náčelníkov štábov juhokórejskej armády projektily preleteli 380 kilometrov a dosiahli nadmorskú výšku 97 kilometrov.

Zbor náčelníkov štábov tiež uviedol, že išlo o projektily vypálené z provincie Južný Hamgjong na východe Severnej Kórey. Dopadli do Japonského mora.
Ide v poradí o siedme takéto vystrelenie projektilov za menej ako mesiac.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.