Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2019, 07:40

Polícia zadržala v Hongkongu pri potýčkach s demonštrantmi 36 ľudí

Polícia zadržala 29 mužov a sedem žien pre obvinenia z nezákonného zhromažďovania, držby útočných zbraní a napadnutia policajných príslušníkov.

Polícia zadržala v Hongkongu pri potýčkach s demonštrantmi 36 ľudí
Zdroj: TASR/AP

Hongkonská polícia v pondelok oznámila, že zadržala celkovo 36 ľudí, z nich najmladšieho len vo veku 12 rokov, po násilnostiach, ktoré sprevádzali protivládne demonštrácie.

Tie sa v nedeľu vyostrili, keď protestujúci hádzali na bezpečnostné sily aj zápalné fľaše a polícia reagovala okrem slzotvorného plynu po prvý raz aj vodnými delami.

Polícia súčasne potvrdila, že jeden jej príslušník vypálil varovaný výstrel, keď ho spolu s menšou skupinou kolegov obklopili protestujúci hádžuci tvrdé predmety.

Pri incidente podľa oznámenia jeden policajt spadol na zem, pričom šiesti vytiahli pištole a jeden z nich strieľal do vzduchu.

Informácie priniesli agentúry Reuters a AP.

"Stupňujúce sa nelegálne a násilné činy radikálnych protestujúcich sú nielen poburujúce, ale tiež posúvajú Hongkong na pokraj veľmi nebezpečnej situácie," uviedla vo vyhlásení vláda čínskej osobitnej administratívnej oblasti.

Polícia zadržala 29 mužov a sedem žien vo veku 12 až 48 rokov pre obvinenia z nezákonného zhromažďovania, držby útočných zbraní a napadnutia policajných príslušníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.