Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.08.2019, 21:25

Pri behu s býkmi v Španielsku jedno zo zvierat zabilo diváka

Obyvatelia mestečka však tvrdia, že ich akcia patrí k tým najstarším v Španielsku.

Beh s býkmi v Pamplone
Zdroj: TASR/AP

Pri tradičnom behu s býkmi v mestečku Cuéllar v strednom Španielsku dnes zomrel jeden z divákov, ktorého rozzúrené zviera nabralo na rohy a spôsobilo mu vážne zranenia na krku a hrudníka. Informovala o tom agentúra AFP.

Šesťdesiatdvaročný muž sa behu nezúčastnil, za bariérou v poli sa ale prizeral, ako jazdci na koňoch ženú býky z ohrady smerom do mesta.

Jedno zo zvierat sa však oddelilo od stáda a bežalo smerom k skupine pozorovateľov. Tí začali v panike utekať, jedného z nich ale býk opakovane nabral na rohy.

Vážne zranený muž neskôr zomrel, potvrdil starosta mesta Carlos Fraile, ktorý kvôli udalosti vyhlásil trojdňový smútok.

Beh s býkmi v Cuellar nie je tak slávny a navštevovaný ako podobná udalosť pri oslavách sviatku svätého Fermina v Pamplone, kam sa každoročne začiatkom júla schádzajú desaťtisíce turistov.

Obyvatelia mestečka však tvrdia, že ich akcia patrí k tým najstarším v Španielsku, a uvádzajú, že prvé zmienky o nej pochádzajú už zo 13. storočia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.