Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2019, 08:27

Prokurátor zastavil stíhanie českého premiéra Babiša v kauze Čapí hnízdo

Policajti navrhli Babiša a ďalších obvinených v kauze Čapí hnízdo obžalovať 17. apríla.

Prokurátor zastavil stíhanie českého premiéra Babiša v kauze Čapí hnízdo
Zdroj: TASR/Petr David Josek

Štátny zástupca (prokurátor) zastavil po štyroch rokoch stíhanie českého premiéra Andreja Babiša a jeho blízkych v prípade päťdesiatmiliónovej európskej dotácie na výstavbu farmy Čapí hnízdo.

Svoje rozhodnutie odovzdal nadriadeným v piatok. Závery ale nemusia byť konečné, informuje v pondelok Deník N s odvolaním sa na dva nemenované zdroje.

Český premiér už v nedeľu povedal, že ak existuje spravodlivosť, štátny zástupca zastaví jeho stíhanie.

Ak by aj prokurátor podal obžalobu, Babiš by z čela vlády neodstúpil.

Českému premiérovi hrozí v kauze dotácie na výstavbu multifunkčného areálu Čapí hnízdo v stredných Čechách až desaťročný trest väzenia za dotačný podvod a poškodenie finančných záujmov Európskej únie.

Okrem Babiša čelia stíhaniu aj jeho manželka Monika, dcéra Adriana Bobeková, švagor Martin Herodes, ako aj bývalí členovia spoločnosti Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál.

Policajti navrhli Babiša a ďalších obvinených v kauze Čapí hnízdo obžalovať 17. apríla. Všetci od začiatku akékoľvek nezákonnosti odmietajú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.