Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 07:42

Hurikán Dorian zostáva extrémne nebezpečný. Vyžiadal si najmenej päť mŕtvych

Dorian je podľa záznamov najsilnejšou búrkou, aká kedy zasiahla Bahamy a neskôr sa presunie "nebezpečne blízko" k pobrežiu USA, varujú meteorológovia.

Hurikán Dorian
Zdroj: TASR/AP

Najmenej päť mŕtvych si vyžiadal na Bahamách hurikán Dorian, ktorý naďalej bičuje túto ostrovnú krajinu. Tamojší premiér Hubert Minnis uviedol, že obete na životoch boli potvrdené na severovýchodných ostrovoch Abaco, ktoré niesli nápor prichádzajúceho prírodného živlu, informovala v noci na utorok stanica BBC.

Hurikán podľa odhadov Medzinárodného Červeného kríža zničil alebo poškodil približne 13-tisíc domov. Dorian, historicky druhý najsilnejší hurikán v atlantickej oblasti, zostáva stále "extrémne nebezpečný", dodal Minnis.

​Na dostupných záberoch z postihnutých miest na Bahamách vidno zaplavené ulice, prevrátené automobily a polámané stromy.

Dorian je podľa záznamov najsilnejšou búrkou, aká kedy zasiahla Bahamy a neskôr sa presunie "nebezpečne blízko" k pobrežiu USA, varujú meteorológovia.

Dorian zasiahol Bahamy ako hurikán piatej kategórie, avšak medzitým oslabol na kategóriu štyri s maximálnou stálou rýchlosťou vetra 240 km/h, uvádza americké Národné centrum pre hurikány (NHC).

Dorian zostane "silným hurikánom počas nasledujúcich niekoľko dní". Americké štáty Florida, Georgia, Severná Karolína a Južná Karolína vyhlásili mimoriadny stav.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.