Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2019, 20:14

Veľvyslanci členských krajín Únie sa dohodli na rozšírení sankcií proti Rusku

Medzi osobami na zozname sankcií sú ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov, ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin či šéf ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov

Veľvyslanci členských krajín Únie sa dohodli na rozšírení sankcií proti Rusku
Zdroj: Reuters

Veľvyslanci členských krajín Európskej únie sa v stredu dohodli na predĺžení sankcií voči 170 ruským činiteľom, proruským separatistom na Ukrajine a 44 entitám o šesť mesiacov. Informuje o tom stanica Slobodná Európa.

Rozšírenie sankčných opatrení do marca 2020, ktoré zahŕňajú zákaz udeľovania víz a zmrazenie aktív, bude oficiálne schválené na budúci týždeň, uviedli diplomati pod podmienkou zachovania svojej anonymity.

Sankčný zoznam bol zriadený po tom, ako Rusko v marci 2014 prevzalo kontrolu nad ukrajinským čiernomorským polostrovom Krym. Zoznam sa rozrástol v nasledujúcich rokoch, keďže Moskva pokračuje v podpore separatistov na východe Ukrajiny v konflikte s vládnymi silami, ktorý si vyžiadal už viac než 13.000 mŕtvych.

Medzi osobami na zozname sankcií sú ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov, ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin, šéf ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov či moderátor ruskej štátnej televízie Dmitrij Kiseljov.

Entitám na zozname dominujú Ruskom podporované prápory operujúce vo východoukrajinskej Doneckej oblasti, Luhanskej oblasti, na Krymskom polostrove, ako aj spoločnosti z Krymu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.