Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2019, 08:29

Čína a USA budú rokovať v októbri

Oznámenie termínu rokovaní by mohlo ukľudniť obavy z globálnej recesie.

Čína a USA budú rokovať v októbri
Zdroj: Reuters

Čína a USA sa dohodli, že začiatkom októbra sa vo Washingtone bude konať ďalšie kolo rokovaní na vysokej úrovni, uviedlo to vo štvrtok čínske ministerstvo obchodu.

To by mohlo mierne utlmiť rastúce obavy, že eskalujúca obchodná vojna medzi oboma najväčšími ekonomikami by mohla spustiť globálnu recesiu.

K ohláseniu nového kola rokovaní prišlo po tom, čo čínsky vicepremiér Liou Che telefonoval s obchodným splnomocnencom USA Robertom Lighthizerom a americkým ministrom financií Stevenom Mnuchinom, ako uviedlo čínske ministerstvo obchodu na svojej internetovej stránke.

Na telefonickom rozhovore sa zúčastnil aj guvernér čínskej centrálnej banky I Kang.

"Obe strany sa dohodli, že budú spolupracovať a prijmú konkrétne opatrenia, aby vytvorili dobré podmienky na rokovania," uviedlo ministerstvo.

Obchodné tímy oboch krajín budú v polovici septembra diskutovať na technickej úrovni, aby pripravili bilaterálne rokovania na vysokej úrovni, ktoré sa budú konať v októbri.

Hovorca kancelárie obchodného splnomocnenca USA potvrdil, že Lighthizer a Mnuchin hovorili s Liou Chem a dohodli sa na tom, že sa v najbližších týždňoch budú vo Washingtone konať obchodné rokovania na ministerskej úrovni.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.