Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2019, 18:33

Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton končí

Prezident to oznámil na Twitteri.

Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton končí
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump v utorok na Twitteri oznámil, že už nebude potrebovať služby svojho poradcu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona, ktorý bol vo funkcii od apríla 2018.

"Včera večer som Johna Boltona informoval, že Biely dom už jeho služby nebude potrebovať. Rovnako ako iní členovia administratívy, ani ja som s mnohými jeho názormi nesúhlasil," napísal na Twitteri Trump.

"Preto som ho požiadal o rezignáciu, ktorú mi doručil. Za jeho služby Johnovi veľmi pekne ďakujem. Nového poradcu pre národnú bezpečnosť vymenujem na budúci týždeň," pokračoval tweet. 

Bolton takisto na Twitteri napísal, že v pondelok večer ponúkol Trumpovi svoju rezignáciu, na čo prezident odpovedal: "Porozprávame sa o tom zajtra".

Vo funkcii Trumpovho poradcu pre národnú bezpečnosť pôsobil Bolton od deviateho apríla 2018.

Novým poradcom amerického prezidenta Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť sa dočasne stane Charles Kupperman.

Kupperman doteraz pôsobil ako Boltonov zástupca a bol jeho blízkym spojencom a poradcom.

V rokoch 2005-2006 bol veľvyslancom Spojených štátov pri Organizácii Spojených národov a v rokoch 2001-2005 pôsobil ako námestník ministra zahraničných vecí pre kontrolu zbrojenia a bezpečnosť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.