Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2019, 19:46

Albánsko zasiahlo zemetrasenie

Išlo o najsilnejšie zemetrasenie v Albánsku za posledných 20 až 30 rokov.

Albánsko zasiahlo zemetrasenie
Zdroj: Reuters

Albánsko dnes zasiahlo zemetrasenie, ktorého intenzitu americká geologická služba (USGS) predbežne stanovila na 5,6 stupňa. Informovala o tom agentúra Reuters. Albánske úrady a médiá zatiaľ informovali o škodách na niektorých budovách a o dvoch zranených.

Zemetrasenie bolo cítiť aj v susednej Čiernej Hore. Podľa tamojších seizmológov išlo o dva otrasy o sile päť a 5,1 stupňa Richterovej škály.

Prvý podľa nich nastal o 16:04 v mori medzi mestami Drač a Shëngjin. Druhý nasledoval pri Drači o 16:15. Ohnisko oboch bolo v hĺbke okolo desať kilometrov.

Albánsky geofyzikálny ústav (IGJEUM) silu zemetrasenia určil na 5,8 bodu Richerovy stupnice. Epicentrum sa nachádzalo približne 30 kilometrov severne od Drače pri pobreží blízko Mysu Rodon. Podľa IGJEUM išlo o najsilnejšie zemetrasenie v Albánsku za posledných 20 až 30 rokov.

Otrasy boli podľa médií cítiť prakticky v celej krajine, vrátane hlavného mesta Tirany, kde ľudia v panike vybiehali na ulice.

V Tirane, v Drači a niektorých menších mestách a obciach sú poškodené niektoré domy. Niekde sú prerušené dodávky elektrického prúdu a tiež telefonické spojenie. Spravodajský portál BalkanWeb informoval o dvoch ľahko zranených ľuďoch v obci Helmes na juhovýchode Albánska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.