Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2019, 07:15

Trump v New Yorku: Stretnutie s Rúháním nie je nateraz naplánované

Stále sa vedú špekulácie, či sa uskutoční historické stretnutie medzi lídrami USA a Iránu, keďže obaja sú v New Yorku na Valnom zhromaždení OSN.

Trump v New Yorku: Stretnutie s Rúháním nie je nateraz naplánované
Zdroj: Reuters

Prezident USA Donald Trump v pondelok vyhlásil, že nevylučuje stretnutie s iránskym prezidentom Hasanom Rúháním na tohtotýždňovom zasadnutí Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, ale nemá "nič" naplánované.

"Nikdy nič nevylučujem," povedal Trump novinárom. Dodal však, že "v túto chvíľu nemá nič naplánované".

Stále sa vedú špekulácie, či sa uskutoční historické stretnutie medzi lídrami USA a Iránu, keďže obaja sú v New Yorku na Valnom zhromaždení OSN, uviedla tlačová agentúra AFP.

Šance na takéto stretnutie sa zmenšili po dramatickom útoku na dôležité saudskoarabské ropné zariadenia, ktorý Spojené štáty pripisujú Iránu. Ten však toto obvinenie popiera.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa snaží zorganizovať schôdzku oboch spomínaných lídrov, ale Trump na jeho snahu zareagoval slovami: "Nepotrebujeme sprostredkovateľa."

Iránci "vedia, komu majú zavolať", dodal Trump.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.