Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2019, 08:57

V Rusku uhasili všetky lesné požiare, škody dosiahli takmer sto miliónov eur

Rozsiahle lesné požiare vypukli počas júla na Sibíri.

V Rusku uhasili všetky lesné požiare, škody dosiahli takmer sto miliónov eur
Zdroj: Reuters

Ruská federálna služba vzdušnej ochrany lesov (Avialesoochrana) v pondelok oznámila uhasenie všetkých lesných požiarov na území krajiny. Informovala agentúra TASS.

Rozsiahle lesné požiare vypukli počas júla na Sibíri - na území Krasnojarského kraja, Irkutskej oblasti, Buriatskej republike, Zabajkalskom kraji a v Jakutsku.

Podľa predbežných údajov ruskej správy lesov požiare spôsobili od začiatku roka škody za sedem miliárd rubľov (99 miliónov eur). Oheň zachvátil aj viacero chránených oblastí.

V súvislosti s rizikom požiarom stále platí mimoriadny režim v 31 subjektoch Ruskej federácie. Stav mimoriadnej situácie však nie je vyhlásený nikde.

Pokiaľ ide o dôsledky rozsiahlych požiarov pre kvalitu ovzdušia, silné zadymenie počas leta hlásili z mnohých obcí a miest na rôznych miestach Jakutska, Krasnojarského kraja a Irkutskej oblasti.

V posledných dňoch horelo najmä na území Krasnojarského kraja, kde oheň od 26. septembra zachvátil plochu s rozlohou približne 250 hektárov, dodal TASS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.