Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2019, 07:56

Šéf firmy Apple podporuje migráciu. V Taliansku hovoril o prijímaní kvalifikovaných migrantov

Cook a spoločnosť Apple sú týmto postojom známi a dávajú otvorene najavo nesúhlas s Trumpovými krokmi.

Šéf firmy Apple podporuje migráciu. V Taliansku hovoril o prijímaní kvalifikovaných migrantov
Zdroj: Reuters

Šéf americkej spoločnosti Apple podporuje imigráciu a je proti akýmkoľvek obmedzeniam pre zamestnávanie kvalifikovaných migrantov.

Tim Cook to podľa agentúry Reuters dal najavo pri štvrtkovom stretnutí so študentmi vo Florencii. Taliansko má veľký problém s množstvom utečencov, ktorí sa cezoň snažia dostať do bohatších krajín Európskej únie.

"Myslím, že bohaté krajiny by mali prevziať zodpovednosť za prijatie ľudí utekajúcich pred ťažkou situáciou," vyhlásil Cook. "My v Apple chceme odstrániť stropy stanovené pre počty migrantov, ktorých môžeme zamestnávať," dodal.

Cook a spoločnosť Apple sú týmto postojom známi a dávajú otvorene najavo nesúhlas s tvrdými protiimigračnými krokmi súčasnej administratívy prezidenta Donalda Trumpa.

Predovšetkým sa stavajú proti snahám zrušiť program predchádzajúceho prezidenta Baraka Obamu DACA, ktorý chráni pred odsunom prisťahovalcov, ktorí sa do USA dostali nelegálne ako deti.

Spoločnosť Apple okrem iného poukazuje na to, že zamestnala 443 ľudí chránených programom DACA, ktorí stelesňujú inovačnú stratégiu firmy a sú jej najaktívnejšími a nejobetavejšími zamestnancami.

Skutočnosťou tiež je, že už zosnulý spoluzakladateľ a šéf firmy Steve Jobs bol synom sýrskych prisťahovalcov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.