Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 12:10

"Môžeme prísť každú noc bez varovania." Erdogan chce zastaviť kurdských bojovníkov v Sýrii

Biely dom vyhlásil, že uvoľní severozápad Sýrie pre plánovanú tureckú ofenzívu.

"Môžeme prísť každú noc bez varovania." Erdogan chce zastaviť kurdských bojovníkov v Sýrii
Zdroj: Reuters

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondelok potvrdil, že americké jednotky začali s odsunom zo svojich pozícií v severnej Sýrii, píše agentúra AP.

Erdogan to uviedol iba niekoľko hodín po tom, ako Biely dom vyhlásil, že uvoľní severozápad Sýrie pre plánovanú tureckú ofenzívu.

Zmienené oznámenie podľa AP uvrhlo do neistoty osud tamojších kurdských bojovníkov, ktorí doposiaľ po boku Spojených štátov bojovali proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS).

​Turecký prezident sa k zmienenej operácii nevyjadril. Dodal však, že Turecko je odhodlané zastaviť podľa jeho stanoviska hrozbu zo strany sýrskych kurdských bojovníkov.

"Vždy hovoríme túto vetu: Môžeme prísť každú noc bez varovania," povedal podľa agentúry AFP Erdogan novinárom.

"Je absolútne vylúčené, aby sme naďalej tolerovali hrozby týchto teroristických skupín," povedal s odkazom na kurdských militantov.

Erdogan dodal, že v novembri plánuje vycestovať do Washingtonu, aby sa tam stretol s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.