Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.10.2019, 21:24

Jourovú grilovali v europarlamente. Na podpredsedníčku komisie ju schválili

Jourová by mala mať v novej komisii na starosti dodržiavanie hodnôt EÚ a transparentnosť.

Jourovú grilovali v europarlamente. Na podpredsedníčku komisie ju schválili
Zdroj: Reuters

Výbory Európskeho parlamentu schválili po trojhodinovom vypočúvaní českú eurokomisárku Věru Jourovú do pozície budúcej podpredsedníčky Európskej komisie (EK) pre európske hodnoty a transparentnosť. Informoval o tom spravodajský server ihned.cz.

Jourová by mala mať v novej komisii na starosti dodržiavanie hodnôt EÚ a transparentnosť. V úvodnom príhovore pred členmi výborov pre ústavné záležitosti (AFCO) a občianske slobody a vnútorné záležitosti (LIBE) uviedla, že by chcela prispieť k tomu, aby sa EÚ stala demokratickejšou, transparentnejšou, odolnejšou voči novým hrozbám a schopnou brániť svoje hodnoty, ako sú právny štát a sloboda médií.

Poslanci Jourovej výkon odmenili jednomyseľným schválením. Definitívne potvrdenie celej Európskej komisie vedenej bývalou nemeckou ministerkou obrany Ursulou von der Leyenovou bude mať o dva týždne v rukách Európsky parlament.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.