Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2008, 09:11

Kenská polícia dostala príkaz strieľať na násilníkov

Kenská polícia dostala príkaz strieľať s cieľom usmrtiť ľudí, ktorí sa dopúšťajú rabovania, podpaľačstva, sú ozbrojení alebo blokujú cesty. Pre tlačovú agentúru AFP to v stredu povedal policajný veliteľ, ktorý si neželal zverejniť svoje meno. Ide o snahu zastaviť niekoľko týždňov trvajúce násilnosti, ktoré vypukli pre sporné výsledky prezidentských volieb. "Ide o štyri kategórie ľudí, proti ktorým budú namierené tvrdé policajné akcie. Sú to tí, ktorí rabujú majetok, podpaľujú domy, majú pri sebe útočné zbrane alebo budujú barikády na cestách," povedal policajný veliteľ. "Máme príkazy strieľať na týchto ľudí s cieľom usmrtiť ich, ak ich prichytíme pri čine," dodal.
Nepokoje v Keni si doteraz vyžiadali približne tisíc obetí a štvrť milióna ľudí opustilo domovy. Násilnosti vypukli potom, ako líder opozície Raila Odinga obvinil prezidenta Mwaia Kibakiho zo sfalšovania výsledkov decembrových volieb hlavy štátu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.