Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2019, 18:00

Už by nemali dovoliť ďalší odklad brexitu. Prístup Bruselu je príliš benevolentný, hovorí Kukan

  • Brexit sa neustále posúva a Európska únia čaká na kroky Veľkej Británie.
  • Opätovne sa začína spomínať aj možné osamostatnenie Škótska a faktický rozpad Spojeného kráľovstva.
  • Krajinu zároveň čakajú predčasné voľby.
  • Ako by však na toto celé, ak vôbec, mala reagovať Európska únia, hovorila s Eduardom Kukanom v HNtelevízii Marcela Šimková.

Brexit sa opäť odkladá. Spojené kráľovstvo čakajú predčasné voľby a v Škótsku sa opäť začína skloňovať osamostatnenie. Tak v skratke vyzerali posledné turbulentné týždne vo Veľkej Británii. Ako by však na toto celé, ak vôbec, mala reagovať Európska únia, hovorila s bývalým ministrom zahraničných vecí a dlhoročným europoslancom Eduardom Kukanom v HNtelevízii šéfredaktorka Hospodárskych novín Marcela Šimková.

Odchod Veľkej Británie bol oddialený už niekoľkýkrát. Pomohla k tomu aj Európska únia, ktorá odklad povolila. Kukan tento prístup kritizuje. "Európska únia je veľmi benevolentná. Ako môžeme očakávať od britských politikov niečo seriózne?" pýta sa Kukan, podľa ktorého je ťažké od Britov očakávať nejaký nový seriózny návrh. 

Stále hrozí brexit bez dohody

"Celé mi to pripadá ako určitá slabosť Európskej únie. Mali by sme preukázať väčšiu rozhodnosť, lebo takto sa to môže ťahať ďalej," tvrdí. "Stále sa živia nádeje, že bude ďalšie referendum," hovorí Kukan podľa ktorého "je to jeden veľký chaos, ktorý začal júnovým referendom a ten chaos sa ťahá ďalej." 

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.