Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.11.2019, 21:34

Bloomberg dá sto miliónov dolárov na kampaň proti Trumpovi

Online reklamy, ktoré Bloomberg financuje, sa zamerajú na štyri americké štáty - Arizonu, Michigan, Pensylvániu a Wisconsin.

Bloomberg dá sto miliónov dolárov na kampaň proti Trumpovi
Zdroj: Reuters

Americký miliardár a mediálny magnát Michael Bloomberg, ktorý stále zvažuje uchádzanie sa o demokratickú nomináciu do súboja o kreslo prezidenta USA, spustí webovú kampaň v hodnote sto miliónov dolárov zameranú proti republikánskemu šéfovi Bieleho domu Donaldovi Trumpovi.

Informovala o tom v piatok tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na denník The New York Times.
Hoci Bloomberg zatiaľ exaktne nepovedal, či bude kandidovať za prezidenta, kvalifikoval sa ako kandidát do primárok v dvoch štátoch.

Tohto umierneného bývalého starostu New Yorku by čakal tuhý zápas o víťazstvo v primárkach, ktoré sa prakticky začali na jar, čo umožnilo prípadným rivalom viesť kampaň už niekoľko mesiacov.

Online reklamy, ktoré Bloomberg financuje, začnú cirkulovať v priebehu piatka, pričom sa zamerajú na štyri americké štáty - Arizonu, Michigan, Pensylvániu a Wisconsin. Reklamy budú bežať počas celého obdobia primárok, a to bez ohľadu na to, či sa Bloomberg rozhodne kandidovať za prezidenta alebo nie.

Zmienené štyri štáty sú z hľadiska primárok považované za najtesnejšie a ťažko vybojovateľné. Trump vo všetkých v roku 2016 zvíťazil, ale prieskum verejnej mienky ukazuje, že počas predvolebnej kampane v roku 2020 bude zraniteľný.

Bloomerg napumpoval milióny vlastných dolárov aj do vlaňajších tzv. polčasových volieb so snahou pomôcť demokratom v celej krajine.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.