Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2019, 08:00

Stredoškolákom v šiestich, vysokoškolákom v deviatich: Mladý Belgičan prekonal svetový rekord

Deväťročný elektroinžinier budúci mesiac dokončí vysokoškolské štúdium v Eindhovene.

Stredoškolákom v šiestich, vysokoškolákom v deviatich: Mladý Belgičan prekonal svetový rekord
Zdroj: Youtube

Deväťročný Belgičan Laurent Simons sa chystá budúci mesiac dokončiť štúdium na univerzite v holandskom Eindhovene, kde získa bakalársky titul ako elektroinžinier. Informovala o tom televízia CNN.

Simons, ktorý má IQ 145, tak prekoná doterajší rekord Američana Michaela Kearneyho, ktorý získal bakalársky titul z antropológie v roku 1994 vo svojich desiatich rokoch.

"Ide o najrýchlejšieho študenta, akého sme kedy na univerzite mali," povedal CNN Sjoerd Hulshof z univerzity v Eindhovene. Podľa neho mal Simons individuálny študijný plán, podobne ako ho majú napríklad vrcholoví športovci.

Laurent Simons začal chodiť do školy, keď mal štyri roky. V šiestich rokoch začal stredoškolské štúdium, ktoré dokončil vlani, keď mal osem. Potom nastúpil na univerzitu.

Rodičia malého Laurenta televíziu CNN povedali, že nechápu, ako sa z ich syna stalo zázračné dieťa. "Keď som bola tehotná, jedla som veľa ryby," uviedla s úsmevom matka Lydia. "Nechceme ale, aby sa bral príliš vážne. Robí to, čo ho baví," dodal otec Alexander.

Podľa neho si Laurent okrem štúdia aj užíva život ako ostatné deti, najradšej sa hrá so svojím psom. Malý génius z Belgicka už tiež dostal veľa ponúk od rôznych univerzít. V pláne má štúdium medicíny a v budúcnosti by sa chcel venovať vývoju umelých ľudských orgánov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.