Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.11.2019, 20:08

Princ Andrew sa vzdal plnenia oficiálnych povinností

Britský princ sa dostal do pozornosti potom, čo vyšlo najavo, že sa stretával s Jeffreym Epsteinom. Ten bol obvinený zo sexuálneho zneužívania neplnoletých dievčat.

Princ Andrew sa vzdal plnenia oficiálnych povinností
Zdroj: Reuters

Britský princ Andrew, syn kráľovnej Alžbety II., sa vzdáva plnenia svojich oficiálnych povinností v dôsledku jeho spojenia s Jeffreyim Epsteinom.

Ten bol obvinený z niekoľkých prípadov sexuálneho zneužívania a začiatkom augusta spáchal vo väzbe samovraždu. Informovalo o tom BBC.

​Podľa slov princa Andrewa jeho priateľstvo s Epsteinom "vážne narušovalo" povinnosti kráľovskej rodiny. V oficiálnom oznámení prince Andrew vyjadril sústrasť s Epsteinovými obeťami a s každým, kto bol škandálom poznačený. 

Andrew v interview pre BBC povedal, že sa s Epsteinom zoznámil v roku 1999 cez spoločnú známu. Denník The Times zverejnil fotografiu, na ktorej bol Andrew so 17-ročnou Virginiou Robertsovou, ktorá princa obvinila zo znásilnenia. Ten obvinenia odmietol.

"Aj naďalej jednoznačne ľutujem moje nepremyslené spojenie s Jeffreyim Epsteinom. Jeho samovražda zanechala mnoho nezodpovedaných otázok, najmä pre jeho obete, a ja hlboko súcítim so všetkými, ktorých sa to týka. Môžem len dúfať, že si budú môcť znova vybudovať svoje životy," píše sa v oficiálnom liste, v ktorom princ Andrew informoval o svojej rezignácii. 

Zdroj: Royal communications

​Finančník Jeffrey Epstein bol obvinený zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať neplnoleté dievčatá. Najmladšie obete mali mať len 14 rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.