Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2019, 20:03

Corbyn kritizoval nadnárodné korporácie. Stál pri tom pred skladom Amazonu

Americká spoločnosť sa voči vyjadreniam politika ohradila.

Corbyn kritizoval nadnárodné korporácie. Stál pri tom pred skladom Amazonu
Zdroj: Reuters

Britská opozičná Labouristická strana dnes usporiadala manifestáciu pred jedným zo skladov spoločnosti Amazon v severoanglickom Sheffielde.

Líder strany Jeremy Corbyn v prejave kritizoval nadnárodné spoločnosti, v ktorých podľa neho panuje kultúra daňových únikov a odierania zamestnancov na platoch. Informovali o tom dnes agentúry Reuters a AFP.

Labouristi pred decembrovými parlamentnými voľbami sľúbili, že veľké nadnárodné spoločnosti dodatočne zdania, aby získali prostriedky na rozsiahle investície do infraštruktúry. Zvýšiť chce strana v prípade svojho víťazstva tiež minimálnu mzdu, a to zo súčasných 8,21 na desať libier na hodinu.

"Poviem to úplne jednoducho takto: Ak obchodujete v Británii a zarábate v Británii, plaťte dane v Británii, a to presne my navrhujeme," povedal dnes Corbyn pred skladom Amazonu. Kritizoval firmy, ktoré svoje sídla prenášajú do daňových rajov.

"Daňové zákony napísala vláda a sú navrhnuté tak, aby povzbudili investície, a my investujeme veľa do vytvárania pracovných miest a infraštruktúry po celom Spojenom kráľovstve," uviedol v reakcii na Corbynovu kritiku Amazon.

Spoločnosť tento rok oznámila, že plánuje v Británii vytvoriť 2-tisíc nových pracovných miest, a ich celkový počet tak priblížiť ku 30-tisíc.

Labouristi podľa dnes zverejneného prieskumu agentúry YouGov zaostávajú za konzervatívcami premiéra Borisa Johnsona o 12 percentuálnych bodov.

Kým vládna strana by podľa neho dostala teraz 42 percent hlasov, najsilnejšia opozičná strana 30 percent. Liberálni demokrati by podľa ankety dostali 16 percent hlasov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.