Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2019, 08:06

Biely dom sa nezúčastní na ďalšom vypočúvaní v rámci impeachmentu

V liste obviňuje demokratov zo Snemovne reprezentantov, ktorí vedú vyšetrovanie, že "touto šarádou" len plytvajú časom Ameriky.

Biely dom sa nezúčastní na ďalšom vypočúvaní v rámci impeachmentu
Zdroj: Reuters

Biely dom sa nezúčastní na ďalšom vypočúvaní výboru Snemovne pre súdnictvo, ktoré kongresmani stanovili v rámci vyšetrovania amerického prezidenta Donalda Trumpa na pondelok (9. decembra), informovala agentúra AP.

Rozhodnutie prišlo v piatok listom od právneho poradcu Bieleho domu Pata Cipolloneho.

V liste adresovanom demokratickému predsedovi Výboru pre súdnictvo Jerroldovi Nadlerovi sa výslovne nehovorí o odmietnutí účasti Bieleho domu.

Vysokopostavený predstaviteľ Trumpovej administratívy však po zverejnení dvojodsekového listu uviedol, že to bolo to, čo chcel odkomunikovať.

Cipollone v liste obviňuje demokratov zo Snemovne reprezentantov, ktorí vedú vyšetrovanie, že "touto šarádou" len plytvajú časom Ameriky a tvrdí, že prijatie článkov o ústavnej obžalobe proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi by znamenalo "bezohľadné zneužitie moci".

Rozhodnutie Bieleho domu prišlo iba deň po tom, ako predsedníčka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová oznámila, že poverila výbor Snemovne pre súdnictvo, aby vypracoval návrh ústavnej žaloby (impeachmentu) na prezidenta Trumpa.

Biely dom mal do piatku večera informovať výbor Snemovne pre súdnictvo o tom, či chce mať právne zastúpenie na pondelkovom pojednávaní výboru, zameranom na správu, ktorú nedávno zverejnil Výbor pre tajné služby Snemovne reprezentantov a mohla by viesť k vypracovaniu ústavnej žaloby na prezidenta Trumpa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.