Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2019, 07:28

V spojitosti s pádom budov po zemetrasení zatkli v Albánsku deväť ľudí

Po ôsmich podozrivých polícia naďalej pátra.

V spojitosti s pádom budov po zemetrasení zatkli v Albánsku deväť ľudí
Zdroj: Reuters

Albánska polícia zatkla v sobotu deväť ľudí pre podozrenie zo zabitia z nedbanlivosti a zneužitia právomoci v súvislosti s pádom budov počas novembrového zemetrasenia, ktoré si vyžiadalo 51 obetí na životoch. Informovala o tom agentúra AFP.

Prokuratúra uviedla, že z porušenia stavebných predpisov, ktoré viedlo k zrúteniu budov počas zemetrasenia, je podozrivých 17 ľudí vrátane staviteľov, stavebných inžinierov a úradníkov.

Po ôsmich podozrivých polícia naďalej pátra.

Policajný šéf prístavného mesta Drač uviedol, že predbežné vyšetrovanie zistilo, že príčinou zrútenia budov, v ktorých prišlo o život 23 ľudí, boli pochybenia.

Medzi zatknutými je aj stavebný inžinier, ktorý pracoval na jednej budove, v ktorej zomrelo osem členov tej istej rodiny.
Zemetrasenie s magnitúdou 6,4 zasiahlo krajinu 26. novembra. Otrasy najsilnejšie pocítili v mestách Drač a Thumanë, severne od albánskej metropoly Tirana. Zemetrasenie si taktiež vyžiadalo približne 900 zranených. Bez strechy nad hlavou je naďalej 5000 ľudí.

Nelegálne stavby sú v Albánsku bežnou praxou. Chaotická výstavba v krajine prepukla v roku 1990 po páde komunizmu. Mnoho budov nemá potrebné povolenia a nedodržiavajú sa bezpečnostné predpisy, dodáva AFP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.